Sport

Sport-jest to forma aktywności

Uprawiać sport może każdy, każdy może spróbować danej dyscypliny która mu się podoba i w której będzie mógł się dobrze odnaleźć.

W sporcie wyróżniamy bardzo dużo dyscyplin najpopularniejszymi są :

Piłka Siatkowa czyli inaczej siatkówka jest to sport drużynowy, na boisku znajdują się dwa zespoły po 6 graczy w jednym. Każda drużyna ma Rozgrywającego, Atakującego, dwóch srodkowych i dwóch przyjmujących oraz libero.
Boisko do siatkówki jest prostokątem o wymiarach 18×9 metrów, boisko do siatkówki posiada dwie linie końcowe
oraz dwie linie boczne .
Sport którym jest Siatkówka może być uprawiany zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety.

Kolejnym sportem będzie Piłka nożna jest to najbardziej popularny sport na całym świecie,
piłka nożna jest to sport drużynowy.
Mecz piłki nożnej trwa 90 min + czas doliczony, pierwsza połowa trwa 45 min, potem następuje przerwa około 15 minutowa, po przerwie piłkarze wracają na boisko i zaczyna się druga połowa która również trwa 45 min, sędzia po zakończeniu regulaminowego czasu gry może doliczyć pare minut do tego czasu w zależności czy były jakieś przerwy na boisku czy też nie.
Boisko do Piłki nożnej ma wymiary 45 do 90m szerokości i długość od 90 do 120m
lecz od 14 marca 2008 roku każde nowo powstałe boisko powinno mieć wymiary 105 metrów długości i 68 metrów szerokości.
W piłkę nożną może grać każdy kobieta jak i zarówno mężczyzna.

Kolejnym jak i zarazem ciekawą dyscypliną sportową jest piłka ręczna.
Piłka ręczna jest to dyscyplina sportowa, jak i zarazem gra drużynowa.
Na boisku do piłki ręcznej walczą dwie drużyny po siedmiu zawodników w jednej, celem jest zdobycie jak najwiekszej ilośći bramek.
Wymiary boiska do piłki ręcznej to 20x40m.

Sport można uprawiać jako hobby, lub próbować wybić się wyżej i zrobić karierę.
Na początku może nie będzie jakiś dużych efektów ale z czasem efekty przyjdą same z czasem i wtedy będziesz zadowolony z siebie i będziesz mógł podnosić poprzeczkę wyżej.